ПОЗОР В СПЕШНОТО!

„Изчезвайте, няма да стана!“

Това не са думи на уличен престъпник. Това е бруталната, безнаказана реалност в Спешното отделение на МБАЛ – Хасково, изплюта в лицето на превиващ се от болка човек. Името, което целият град трябва да запомни и да сочи с пръст, е д-р Нели Несторова. Жената, която е облякла бялата престилка, за да се крие в стаята за отдих в 12:00 часа на обяд, докато пациенти плачат със сълзи на очи пред заключената ѝ врата.

Вечният рев за милиони и кучешкият живот на пациента

Докога ще търпим този цинизъм? Всеки ден ни пробиват ушите от екраните как лекарите били „ангели в бяло“, как заплатите им били малки, как държавата им била длъжна. И какво получаваме срещу десетките милиони, които работещите хора в този град внасят в черната дупка на здравеопазването? Получаваме арогантност, лайфстайл зад затворени врати и команди „да изчезваме“.

Когато стане дума за пари, хасковските доктори искат европейски заплати и бонуси. Когато стане дума за задължения обаче, те се отнасят с хората като с добитък. Докога бюджетът ще хрантути чиновници с дипломи, които са забравили Хипократовата клетва още преди да изсъхне мастилото на назначенията им?

Професионален разпад: Когато некадърността ражда насилие

Случаят с д-р Несторова е поредното доказателство за пълния разпад на медицината в Хасково. Огромна част от местните лекари са демонстрирали абсолютна професионална немощ, маскирана зад огромно его и безочие. Когато едно спешно отделение – последната надежда на един умиращ от болка град – се превърне в хангар за изхвърляне на хора, системата спира да работи.

И след това същите тези „специалисти“ излизат на протести и реват, че хората ги биели. Ами ще ги бият! Когато държавата е абдикирала, когато законите не важат за богоизбраните в бели престилки и когато оставиш един човек да се превива на пода, ти не си лекар. Ти си провокатор. Насилието не е решение, но институционалната бруталност, която д-р Несторова прояви, сее точно такъв гняв. Когато законът отказва да накаже лекаря, отчаянието на хората се превръща в саморазправа!

Вън от болницата! Настояваме за брутални наказания!

Това не е просто грубо отношение – това е криминален отказ от медицинска помощ! Настояваме директорът на МБАЛ – Хасково, Министерството на здравеопазването и Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ да не замитат този позор под килима с поредното смешно „предупреждение за уволнение“.

Д-р Несторова няма място в здравеопазването. Ако сънят и спокойствието в стаята за отдих са Ви по-важни от човешкия живот, госпожо – хвърляйте престилката и се затворете вкъщи. Защото днес изхвърлихте един болен брат, но утре в този коридор може да стои Вашето дете и никой да не му отвори!

Споделяйте, за да се знае кои са „лекарите“, от които зависи животът ни в Хасково!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *