Тийнейджърка от София взе дебютна победа на „Ролан Гарос“

Дебютантката на „Ролан Гарос“ Денислава Глушкова спечели първия си мач в схемата при девойките до 18 г. и се класира за 1/16-финалите в Откритото първенство на Франция. В I кръг 18-годишната тийнейджърка от София елиминира Шарлът Кемпенерс-Поч с 5:7, 6:3 и отказване на австралийката заради травма.

В първата част състезателката на столичния клуб „Дема“ имаше преднина от 5:2, но загуби следващите пет гейма поред. При 5:4 Денислава пропусна три сетбола на собствен сервис. Във II сет пък тя беше тази, която осъществи обрат – от 2:3 със серия от четири гейма на своя сметка.

След 2:16 ч. игра на корт №10 в Париж 17-годишната Кемпенерс-Поч съобщи на съдията, че не може да продължи двубоя. Във II кръг Глушкова очаква победителката от срещата между швейцарката Селин Неф (16 г.) и германката Ела Зайдел (17 г.).

Българката ще играе и в надпреварата на двойки при подрастващите във френската столица. Днес тя и партньорката ѝ Саяка Ишии (Яп) ще излязат в I кръг срещу Лусиана Мояно (Арж) и Лусиана Перес Аларкон (Перу).

За Денислава Глушкова това е второ участие в турнир от Големия шлем. През януари тя постигна две победи на сингъл и стигна до 1/8-финал при девойките на Australian Open в Мелбърн.