Ударихме дъното: Грузия громи България в Разград!

Българският футбол записа нова черна страница в своята история, допускайки срамна загуба с 2:5 от Грузия у дома в мач от турнира Лига на нациите. Двубоят се игра в Разград и бе втори от група 4 в дивизия „С“, след като преди дни тимът на селекционера Ясен Петров стигна до 1:1 със Северна Македония пред собствена публика. Разгромът можеше да бъде и по-сериозен, ако не бе изпусната дузпа за гостите и отменен гол в началото на двубоя.

Тон на доминацията на гостите от Тбилиси даде Зурико Давиташвили още в 4-ата минута с глава насочи топката във вратата след центриране от Хвича Кварцхелия. В 11-ата минута попадение на грузинците беше отменено заради засада и консултация с ВАР. На терена отборът на селекционера Вили Саньол диктуваше видимо събитията, докато „трикольорите“ изпитваха проблеми както в офанзивен, така и в дефанзивен план. в 31-ата минута Хвича Кварцхелия асистира към Иракли Азаров, който шутира, топката се удари в Андреа Христов и влезе във вратата на България.

На почивката Петров направи двойна смяна, а на терена се появи Петко Христов и Илиян Стефанов. Пет минути след подновяването на играта Атанас Илиев върна България в двубоя след хубав удар с глава, но само секунди по-късно гостите прекъснаха устрема на домакините с ново попадение. Зивзивадзе получи от Абурджания и с изстрел по земя лесно вкара топката зад Михайлов.

Последва пълен крах в играта на България, а в агонията си Иван Турицов извърши нарушение в наказателното поле срещу Кварцхелия, а потърпевшият вкара от бялата точка. Трагикомичната картинка придоби завършен вид в 70-ата минута, когато и Валери Казиайшвили се разписа. В заключителните минути дебютен гол за България вкара Илиян Стефанов, а Ника Квеквешкири пропусна да се разпише от дузпа, изпращайки топката в левия страничен стълб. В края феновете не издържаха и призоваха селекционера Ясен Петров да си подаде оставката.